آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی زاوه

آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی زاوه

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی از آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی زاوه با حضور “محسن زنگنه” نماینده مردم شهرستان‌های تربت حیدریه، زاوه و مه ولات خبر داد.

علی بهرامی زاده در این خصوص اظهار کرد: پس از سال‌ها انتظار مردم شریف شهرستان زاوه عملیات خاکی ناحیه صنعتی در زمینی به وسعت ۲۵ هکتار در این منطقه آغاز شده است.

وی افزود: امسال زمینه ایجاد چهار ناحیه صنعتی جدید در شهرستان‌های مختلف فراهم شد که در نخستین گام از اجرای این طرح‌ها، عملیات ساخت ناحیه صنعتی زاوه آغاز شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی بیان کرد: پیش از این مطالعات و مکان‌یابی لازم از نظر فنی، اقتصادی و زیست‌محیطی در کارگروه‌های مختلف برای ایجاد ناحیه صنعتی زاوه انجام گرفته بود که امروز کلنگ عملیات خاکی آن به زمین زده شد.

بهرامی زاده اظهار داشت: برآورده‌های اولیه حاکی از آن است که حدود ۳۰۰ واحد تولیدی می‌توانند در ناحیه صنعتی زاوه مستقر شوند، پس از انجام عملیات خاکی و مشخص شدن میزان زمین‌های صنعتی، اقدامات لازم برای ایجاد زیرساخت‌های آن نظیر برق و آب و گاز انجام می‌گیرد.

وی بیان کرد: تا دهه فجر امسال زمینه واگذاری اراضی ناحیه صنعتی زاوه به سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی فراهم میشود.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی درباره مزیت‌های صنعتی شهرستان‌های زاوه، مه ولات و تربت حیدریه گفت: تاکنون دو شهرک صنعتی تربت حیدریه شماره ۱ و ۲، ناحیه صنعتی رباط سنگ “شهید رضوی” و ناحیه صنعتی مه ولات در این منطقه ایجاد شده است.

بهرامی زاده افزود: شهرک صنعتی تربت حیدریه شماره ۲ ، ناحیه صنعتی “شهید رضوی” رباط سنگ و ناحیه صنعتی مه ولات در مجموع ۲۸۶ هکتار زمین در اختیار دارند و ۱۴ واحد صنعتی با اشتغال ۲۷۰ نفر در این شهرک و نواحی صنعتی فعال هستند که زمینه فعالیت عمده آن‌ها صنایع غذایی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی،گفتنی است؛”محسن زنگنه” نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات نیز در مراسم آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی زاوه به مزیت‌های اقتصادی شهرستان‌های مزبور در حوزه فرآوری پسته و زعفران اشاره کرده و خواستار ایجاد منطقه پایلوت صنایع غیرفلزی در شرق کشور با محوریت خراسان رضوی شده بود که مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان در این زمینه قول مساعدت داد.

 

نظر دهید !!!

نظر شما برای “آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی زاوه”

قالب خبری

قالب رایگان وردپرس