کالاهای اساسی خراسان رضوی در اولویت نظارت قرار گرفت

کالاهای اساسی خراسان رضوی در اولویت نظارت قرار گرفت

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در مرحله جدید از نظارت بر عرضه کالاها و خدمات در این استان، کنترل قیمت و توزیع کالاهای اساسی، جلوگیری از گران‌فروشی و عرضه خارج از شبکه آن‌ها در اولویت قرار دارد.

علی رسولیان در حاشیه نشست کمیسیون هماهنگی تعزیرات استان اظهار کرد: دلیل اولویت‌دهی به افزایش نظارت بر کالاهایی مانند آرد، نان، گوشت قرمز، گوشت مرغ و برنج، اهمیت آن‌ها در سبد خانوار و تغییر قیمت آن‌ها به صورت هفتگی یا ماهانه است.

وی افزود: بر اساس تصمیم کمیسیون هماهنگی تعزیرات خراسان رضوی، از هفته آینده نظارت‌ها به صورت گشت‌های مشترک و سیار از سوی نمایندگان نهادهایی مانند شهرداری، تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و بسیج به صورت منطقه‌ای در مشهد و دیگر شهرستان‌های استان انجام می‌شود و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در همان محل پرونده تشکیل شده و با حضور قاضی تعزیرات حکومتی حکم مقتضی برای متخلف صادر می‌شود.

رسولیان گفت: بازرسان در برخورد با متخلفان به ویژه در حوزه عرضه آرد خارج از شبکه در محل کارخانه، حوزه حمل و نقل و نانوایی بدون اغماض عمل کرده، نانوایی متخلف پلمب شده و سهمیه آرد آن نیز قطع می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: نانوایانی که قانون را رعایت کنند و نان سالم با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب تحویل مردم دهند، وضعیت سهمیه آنان از آرد یارانه‌ای یا نیمه‌یارانه‌ای بهبود یافته و متناسب با میزان پخت و مصرف واقعی، سهمیه آرد به آنان اختصاص می‌یابد. کمبودی در تامین آرد نانوایی‌های استان وجود ندارد و با خروج آرد از شبکه به هر روش، برخورد قاطع انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: نظارت بر سایر کالاهای اساسی و برخورد با گران‌فروشان، قاطعانه و بدون اغماض خواهد بود اما به کسانی که فاکتور خرید کالا در اختیار داشته و در فروش آن‌ها سود قانونی خود را رعایت کنند نیز کمک خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: کمیسیون هماهنگی تعزیرات خراسان رضوی به منظور بررسی نظارت‌ها بر بازار و نحوه برخورد با تخلفات تشکیل می‌شود و قرار است از این پس نشست‌های این کمیسیون به صورت هفتگی و در ساعت خاص برگزار شود.

بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، رسولیان تصریح کرد: فرمانداران شهرستان‌های مختلف خراسان رضوی نیز مکلف می‌شوند نشست‌های کمیسیون هماهنگی تعزیرات را با جدیت برگزار کنند و با تصمیمات به موقع خود با گران‌فروشی، عرضه خارج از شبکه کالاهای یارانه‌ای و روش‌هایی از فروش که با قوانین و دستورالعمل‌ها مغایرت دارد، برخورد نمایند.

 

نظر دهید !!!

نظر شما برای “کالاهای اساسی خراسان رضوی در اولویت نظارت قرار گرفت”

قالب خبری

قالب رایگان وردپرس