مشهد در زمره کلانشهرهای اجرای محدودیتهای شدید است

مشهد در زمره کلانشهرهای اجرای محدودیتهای شدید است

سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا در استان خراسان رضوی گفت: پیرو ابلاغ ریاست جمهوری و ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیتهای شدید اجتماعی برای مقابله با شیوع کرونا در مشهد همانند دیگر کلانشهرها و ۲۵ مرکز استان کشور از نخستین روز آذر ماه آتی اجرا می‌شود.

دکتر محمدحسین بحرینی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس مطابق مصوبات ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا فعالیت همه مشاغل به استثناء “مشاغل سطح یک” به مدت دو هفته متوقف و تعطیل خواهد شد.
وی “مشاغل سطح یک” را که مستثنی از محدودیت در فعالیت هستند “شغلهای ضروری شامل واحدهای فروش مواد غذایی، نهادهای خدماتی در حوزه آب، برق، گاز، تلفن، حمل و نقل، نیروهای امداد و نجات و بیمارستانها و مراکز درمانی” برشمرد.
رییس دانشگاه علوم‌ پزشکی مشهد ادامه داد: دستگاههای اجرایی و نهادهای دولتی نیز ظرف این دو هفته که از اول آذر ماه آتی آغاز می‌شود تنها با حضور یک سوم کارکنان در محل اداره فعال خواهند بود.
وی گفت: همچنین در طول این مدت خودروهای فاقد پلاک بومی حق رفت و آمد به مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی را ندارند و هر شهروند در صورت تخطی از این امر، با برخورد قانونی پلیس و جریمه سنگین روبرو می‌شود.
دکتر بحرینی به محدودیت در فعالیت مکانهای مذهبی و فرهنگی نیز اشاره و بیان کرد: بر اساس ابلاغیه ستاد ملی مبارزه با کرونا ظرف دو هفته مورد نظر آیینهای نمازجماعت و نمازجمعه نیز در مناطق دارای وضعیت قرمز و نارنجی از لحاظ شیوع ویروس کرونا، اقامه نخواهد شد.

۸۰ درصد جمعیت شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. بقیه جمعیت این استان خدمات بهداشتی و درمانی را در چارچوب فعالیت دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور دریافت می‌کنند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۷۸۸ هزار و ۴۷۳ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۴۲ هزار و ۴۶۱ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۵۷۰ هزار و ۷۷۴ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

“پاندمی کرونا” تاکنون در سطح جهان ۵۵ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۷۹۱ نفر را بیمار کرده و جان یک میلیون و ۳۳۴ هزار و ۲۹۶ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. ۳۸ میلیون و ۵۸۴ هزار و ۸۲۴ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان، تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با ۱۱ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۲۸۰ بیمار کووید ۱۹ و ۲۵۲ هزار و ۶۵۲ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و فرانسه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان و جانباختگان پاندمی کرونا جایگاه چهاردهم را پس از آلمان در میان کشورهای جهان دارد.

 

نظر دهید !!!

نظر شما برای “مشهد در زمره کلانشهرهای اجرای محدودیتهای شدید است”

قالب خبری

قالب رایگان وردپرس