صادرات پسته خراسان رضوی به کشورهای اروپا و آسیا

صادرات پسته خراسان رضوی به کشورهای اروپا و آسیا

 

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: برنامه ما در سال جاری این است که ۲۴۵ هکتار توسعه کشت گلخانه‌ای داشته باشیم که تاکنون ۱۰۰ هکتار آن در مرحله پرداخت تسهیلات است.

هاشم نقیبی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص سطح زیر کشت پسته در استان اظهار کرد: سطح زیر کشت پسته ۱۰۵ هزار هکتار است که از این مقدار ۸۶ هزار و ۵۰۰ هکتار آن بارور است و پیش‌بینی ما این است که امسال بالغ بر ۸۰ هزار تن پسته خشک تولید شود.

وی در رابطه با سطح زیر کشت گیاهان دارویی افزود: سطح زیر کشت گیاهان دارویی در کل استان ۲۳ هزار و ۵۰۰ هکتار و میزان تولید آن ۱۱ هزار تن است، همچنین استان خراسان رضوی از نظر سطح زیر کشت و تولید گیاهان دارویی در کشور رتبه اول را داراست.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی در خصوص اقدامات ویژه جهاد کشاورزی استان برای افزایش کیفیت محصولات استراتژیک استان از جمله پسته و زعفران، بیان کرد: جهاد کشاورزی نگاه ویژه‌ای به محصول پسته دارد و در زمینه کیفی مشکلی وجود ندارد و پسته استان به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر می‌شود. در گذشته برخی از محصولات ارسالی به دلیل بار میکروبی بالا برگشت داده می شدند، اما در سال‌های اخیر به جهت کیفیت بالای محصولات، این مشکل حل شده است.

 

نظر دهید !!!

نظر شما برای “صادرات پسته خراسان رضوی به کشورهای اروپا و آسیا”

قالب خبری

قالب رایگان وردپرس