چالش های موجود در عرصه بازرگانی، ناشی از خلاء یک نگاه لجستیکی است

چالش های موجود در عرصه بازرگانی، ناشی از خلاء یک نگاه لجستیکی است

محمدحسین روشنک، رئیس کانون کارآفرینان استان و رئیس کمیسیون تجارت  اتاق مشهد در جلسه کمیسیون تجارت استان مطرح کرد :

🔸این خلاء باعث شده تا ظرفیت شرق کشور در عرصه اقتصاد و تجارت، مورد غفلت قرار بگیرد.

 

🔸 شرق کشور، با چالش های تحریم مواجه نیست اما توامان پتانسیل های آن نادیده گرفته می شود و صدای ما نیز به گوش مسئولان نمی رسد.

 

🔸هر ساله به مناسبت تقویمی #روزصادرات در ۲۹ مهرماه، مراسمی برای بزرگداشت فعالان این عرصه برگزار می شد و نمادی از توجه به این عرصه مهم در کشور بود اما امسال، به رغم همراهی و تلاش های اتاق ایران، مراسم مذکور بدون اطلاع بخش خصوصی کنسل شد. فراموش نکنیم که بی توجهی به تجارت، نشاط را از این عرصه مهم می گیرد و انگیزه را از فعالان آن دریغ می نماید.

 

🔸باید بپرسیم که چرا در حال حاضر با وجود قرار داشتن در فصل صادرات، وجود مشتری برای کالای صادراتی ایران، فراهم بودن شرایط و حتی وجود واگن های خالی دولتی، صادرات انجام نمی گیرد. این مسائل باید مورد بررسی قرار بگیرند. مشکل اینجاست که بخش صادرات ما متولی ندارد.

 

🔸نمایشگاه اختصاصی کالاهای ایرانی در تاجیکستان و شهر دوشنبه فرصتی مغتنم برای تولیدکنندگان و تجاری ایرانی است. متولی برپایی این رویداد، شرکت نمایشگاه بین‌المللی مشهد خواهد بود اما تلاش خواهیم کرد تا حداکثر همکاری برای برگزاری هرچه بهتر آن به عمل آید. این نمایشگاه در شرایط کنونی، می تواند نوید توسعه همکاری ها با تاجیکستان باشد.

 

🔸البته در حوزه تجارت با تاجیکستان با مشکلات مختلفی مواجهیم که یکی از آن ها، روابط دو کشور تاجیکستان و ترکمنستان است و این امر باعث شده تا مسیر صدور کالاهای صادراتی ایران دستخوش تغییراتی شود و بر حجم زمان و هزینه افزوده شود و مشکلاتی برای تجار ایرانی رقم بخورد.

 

🔸نشاط اقتصادی مهم ترین اثر جرای طرح مثلث توسعه اقتصادی- فرهنگی استان بود.

 

جلسه کمیسیون تجارت

۸/۸/۹۸

 

نظر دهید !!!

نظر شما برای “چالش های موجود در عرصه بازرگانی، ناشی از خلاء یک نگاه لجستیکی است”

قالب خبری

قالب رایگان وردپرس