ستاد تسهیل برای رفع مشکل واحدهای تولیدی در شهرکهای صنعتی خراسان رضوی تشکیل می‌شود

ستاد تسهیل برای رفع مشکل واحدهای تولیدی در شهرکهای صنعتی خراسان رضوی تشکیل می‌شود

استاندار خراسان رضوی گفت: از این پس کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای بررسی مشکلات واحدها در شهرکهای صنعتی استان تشکیل و نسبت به چاره جویی برای رفع مشکلات آنها اقدام خواهد شد.

یعقوبعلی نظری روز یکشنبه در بازدید از شهرک صنعتی چناران، نظارت شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی بر تامین زمین مورد نیاز واحدهای صنعتی و حمایت از تولیدکنندگان، هم افزایی دستگاه های اجرایی و اتخاذ نگاه و هدف مشترک برای توسعه تولید و تسریع در امور مربوط به واحدهای تولیدی را مورد تاکید قرار داد.

وی افزود: شهرک صنعتی چناران از زیرساختهای مناسب برخوردار است و ظرفیت توسعه فعالیت تا ۶۰۰ واحد صنعتی را دارد که باید زمینه استقرار این واحدها در آن فراهم شود. 

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: هم اینک بیش از ۲۷۰ واحد صنعتی در این شهرک فعالیت دارند که باید نسبت به حفظ فعالیت واحدهای تولیدی موجود و حل مشکلات واحدهای راکد یا واحدهایی که با کمتر از ظرفیت خود فعالیت دارند، اهتمام ورزید.  

وی با تاکید بر شناسایی ظرفیتهای موجود واحدهای تولیدی فعال در شهرک صنعتی چناران گفت: شناسایی این ظرفیتها که مطابق با نیازهای روز باشد و به فعلیت رساندن آن می تواند به ارتقای سطح تولید و تجارت کمک کند.

نظری با اشاره به عارضه یابی واحدهای صنعتی تعطیل شده در شهرک صنعتی چناران افزود: لازم است هر چه سریعتر با رفع موانع این واحدها نسبت به فعال سازی و بازگشت آنها به چرخه تولید اقدام کرد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌ فعال که قادر به فعالیت با ظرفیت کامل خود نیستند، حفظ واحدهای فعال موجود و جلوگیری از بروز مشکلات برای آنها از برنامه های این شرکت است.

علی بهرامی‌زاده افزود: شهرک صنعتی چناران با برخورداری از هزار و ۱۶۷ هکتار زمین و ۲۷۱ واحد صنعتی فعال زمینه اشتغال هفت هزار و ۵۰۰ نفر را فراهم کرده است.

وی ادامه داد: مشکلات ۳۷ واحد تولیدی غیر فعال در شهرک صنعتی چناران نیز بررسی شده که در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به حل مشکلات آنها تصمیم گیری می شود. 

مجموعه واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی ۲ هزار و ۷۷۱ واحد است که از این تعداد ۲ هزار و ۴۴۳ واحد فعال و ۳۲۸ واحد راکد است.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “ستاد تسهیل برای رفع مشکل واحدهای تولیدی در شهرکهای صنعتی خراسان رضوی تشکیل می‌شود”

قالب خبری

قالب رایگان وردپرس