۱۸۷ شرکت جدید کسب و کار در خراسان رضوی ثبت شد

۱۸۷ شرکت جدید کسب و کار در خراسان رضوی ثبت شد

مدیرکل دفتر اشتغال و سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۸۷ شرکت از طریق پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار واقع در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان ثبت شده است.

مهدی تقوایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای اجرای مصوبه هیات مقررات زدایی کشور و جلسه ۱۸۸ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی با هدف تسهیل و کوتاه سازی فرآیند شروع کسب و کار در کشور، پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در این استان شکل گرفت.

وی اضافه کرد: در این پنجره واحد امکان ثبت شرکت مسوولیت محدود و سهامی خاص در کمتر از یک روز کاری میسر است و زمان فرآیند صدور کد اقتصادی و کد کارگاهی تامین اجتماعی نیز به کمتر از سه روز کاری تقلیل یافته است.

مدیر کل دفتر اشتغال و سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: افتتاح پنجره واحد فیزیکی معدن در محل مرکز خدمات سرمایه گذاری استان نیز در راستای اجرای ماده ۲۴ قانون معادن با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت و خانه معدن استان به منظور تسهیل فرآیند سرمایه گذاری در حوزه معدن و کاهش زمان اخذ استعلامات محدوده اکتشاف معدنی ایجاد شده است.

تقوایی افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۲۰۹ مکاتبه از سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در پنجره واحد فیزیکی معدن دریافت شده که به نمایندگان دستگاه های اجرایی مربوطه ارسال و در خصوص اخذ پاسخ استعلام آنها پیگیری لازم انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: در مرکز خدمات سرمایه گذاری خراسان رضوی نمایندگان ۲۰ دستگاه اجرایی مستقر هستند و خدمات مختلف خود را در بخشهای متعدد از جمله پنجره واحد فیزیکی کسب و کار و پنجره واحد فیزیکی معدن ارایه می دهند.

مدیرکل دفتر اشتغال و سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی به ارایه گزارشی از جلب سرمایه گذاری خارجی در سال جاری به تفکیک بخشهای اقتصادی در استان پرداخت و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۲ طرح با مبلغ سرمایه گذاری ۵۷.۹ میلیون دلار در استان به تصویب رسیده که مربوط به بخشهای صنعت، کشاورزی، ساختمان، خدمات، حمل و نقل و ارتباطات، آب، برق و گاز می شود.

تقوایی افزود: مجموع کل سرمایه گذاری خارجی مصوب خراسان رضوی از سال ۱۳۹۲ تاکنون ۳۰۳ طرح با مبلغ ۸۹۹.۳ میلیون دلار بوده است.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “۱۸۷ شرکت جدید کسب و کار در خراسان رضوی ثبت شد”

قالب خبری

قالب رایگان وردپرس